ZASADY PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW WĘDKARSKICH KOŁA BYTOM NA ROK 2022

Zasady przeprowadzania zawodów wędkarskich organizowanych przez Koło PZW nr 3 Bytom w 2022 r.

1.Nagrody za całe GP Koła nr3 Bytom będą wręczane na walnym zebraniu wraz z pucharami i dyplomami.

2.Zawody rangi mistrzowskiej będą nagradzane trzema pucharami (powyżej 10 osób w zawodach w kat .senior), a w GP po jednym pucharze.

3.W zawodach rangi okręgowej Mistrz Koła otrzymuje ; refundacje startowego ,            75zł zanętowego na każdą turę zawodów oraz kaucję na dane zawody. Po pisemnej rezygnacji mistrza ze startu w zawodach okręgowych prawo startu w tych zawodach ma  I lub II V-ce mistrz a koło refunduje im tylko startowe i kaucję.

4.W przypadku gdy Mistrz nie pojedzie na zawody z własnej winy , zobowiązany jest do zwrotu kosztów ,a jeśli tego nie dokona ,to traci prawo do wypłacenia  zanętowego i refundacji kosztów w przyszłości.

5. W zawodach rejonowych Koło pokrywa startowe do 40 zł, powyżej koszt ponosi zawodnik.

6.Do punktacji Grand Prix Koła liczymy 6 zawodów ( 5 z GP i zawody o mistrzostwo koła traktowane jako jedne zawody) i z tego odliczamy jeden najgorszy wynik.

7.W przypadku, gdy Mistrz nie pojedzie na zawody z własnej winy, zobowiązany jest do zwrotu kosztów, a jeśli nie wykona tego, to traci prawo do refundacji w przyszłości.

8.Punktacja w zawodach 2022r.

Miejsca od 1 do 10 - punkty zgodnie z zajętym miejscem.  Od 11 miejsca wszyscy zawodnicy, którzy złowili rybę otrzymują po 11 pkt, bez ryby po 12 pkt, a nieobecny na zawodach 15 pkt.

9.Wynagrodzenie dla sędziów zwiększa się do kwoty 50 zł netto za każde zawody.

10.Kapitanat Sportowy zwraca się do Gospodarza koła o zorganizowanie (min. tydzień przed zawodami) prac związanych z przygotowaniem terenu zawodów.

11. Osoby uprawnione do startu w zawodach z cyklu GP Okręgu

będą miały opłacane tylko startowe.

Kapitanat Sportowy Koła zastrzega sobie prawo do zmiany terminu  lub miejsca zawodów z przyczyn losowych , o czym poinformuje zawodników na stronie Koła PZW NR3 BYTOM.